WYDAWNICTWO RUDA KITA

Kreatywne książki dla dzieci

Autorzy:

Dorina Maciejka

Ilustratorka przeszło 80 książek dla dzieci i młodzieży, autorka. Niektóre tytuły: „Co można ulepić z plasteliny?”, „Secret Friends”, „Wszystko co można zrobić z papieru”, „Cyrk”, „Teatr”, „Morze”, „Koza Róża”, „Usypianki”, „Baśnie”. Autorka kilku scenariuszy, krótkich czołówek animowanych dla TVP. Trenerka jogi śmiechu.

O sobie: 

Oprócz dziwnego imienia mam jeszcze dziwne hobby: kocham las i uważam, że jest tak cenny jak najcenniejsze świątynie. Latem lubię w nim przesiadywać w jednym miejscu, tak długo, cicho i nieruchomo, aż wtapiam się w tło. A wtedy… ptaki i leśne zwierzęta zbliżają się do mnie na wyciągnięcie ręki. Lubię też zadawać sobie dziwne pytania, na przykład: „Kim byłam zanim się narodziłam?” albo „Czy czas istnieje?”.

Susie A.J. Haslam

Mieszka w Devon UK nad morzem. 

Autorka „Secret Friends” – Wydawnictwo Balboa Press USA. Inspiruje ją natura, a zwłaszcza jej spotkania z delfinami i wielorybami. Używa opowiadań na żywo z elementami teatralnymi, tańca i śpiewu w kontakcie z dziećmi, pomagając im rozwijać pewność siebie, spokój i dobrą komunikację.

Jej strona: 

http://www.ankaranatureanimalstories.com/